Warszawa - Klub Osób Jąkających się

czwartek, 28 marzec 2024 r, godzina 11:21
Krótko o nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły
W poszukiwaniu leku na jąkanie

Jąkanie - dotąd postrzegane jako zaburzenie nerwowe lub emocjonalne - zaczyna być obecnie klasyfikowane jako schorzenie neurologiczne, przynajmniej częściowo uwarunkowane genetycznie.

Gerald Maguire już jako dziecko nauczył się radzić sobie ze swoim problemem. Strasznie się jąkał, wpadł więc na pomysł zastosowania kilku prostych sztuczek. I tak, kiedy miał odpowiadać w klasie, naśladował głos Kaczora Donalda, ponieważ nie jąkał się, jeśli udawał kogoś innego. Było mu też łatwiej, gdy używał synonimów słów, na których się zacinał. Nie udało mu się jednak znaleźć skutecznego triku na prowadzenie rozmów telefonicznych. Trudno było bowiem znaleźć „zamiennik” słowa, które za każdym razem powodowało jąkanie - jego własnego imienia.

Dziś Maguire jest psychiatrą na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine i chce znaleźć skuteczny sposób na chorobę, która - jak się szacuje - dotyka 3 miliony Amerykanów. Poszukuje leku przeciw jąkaniu,...

więcej ...

Najczęściej odwiedzane w ostatnim miesiącu
Najnowsze artykuły
© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 27051   odsł. niepowt. - 21878   użytkownicy - 6110