Warszawa - Klub Osób Jąkających się

piątek, 9 czerwiec 2023 r, godzina 19:12
Krótko o nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły
Odniesienia do jąkania w kulturze

Jąkanie było i w istocie nadal jest zagadką z długą historią zainteresowania i spekulacji odnośnie do jego przyczyn i leczenia. Zaburzenie to jest zmienne, zatem w niektórych sytuacjach może być ono bardziej lub mniej dotkliwe, w zależności od stopnia towarzyszącego niepokoju. Warto wskazać, że podczas śpiewania, mówienia na osobności albo czytania płynność wyraźnie poprawia się. Według naukowców mowa powstająca w tych sytuacjach - jako przeciwna mowie spontanicznej - może angażować inne funkcje neurologiczne. Jeśli osoba jąka się w sposób bardzo łagodny, wówczas zaburzenie nie stanowi wielkiego problemu w sytuacjach komunikacyjnych, a nawet może stanowić pewnego rodzaju źródło korzyści (np.: zwrócenie uwagi słuchacza, jak to przedstawiał jąkający się od dzieciństwa Winston Churchil). Jednak dla większości jąkających się niepłynność związana jest ze stawianiem czoła poważnym przeszkodom w życiu społecznym i zawodowym.

Niniejsze opracowanie - powstałe...

więcej ...

Najczęściej odwiedzane w ostatnim miesiącu
Najnowsze artykuły
© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.
Kontakt telefoniczny: dr Krzysztof Szamburski, tel.: 22 822 06 11 lub 22 822 36 01 w. 101, tel. kom.: 664 498 341

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 34897   odsł. niepowt. - 18672   użytkownicy - 4803