Warszawa - Klub Osób Jąkających się

niedziela, 14 lipiec 2024 r, godzina 08:29

Cotygodniowe spotkania klubowe

Nasze spotkania odbywają się w Warszawie w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30 w sali - 1, od października do czerwca.

W ostatnim roku zajęcia były prowa­dzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!


Audycja o jąkaniu w radiu Józef

Serdecznie zapraszamy do wysłu­chania jednej z audycji o niepełno­sprawnych z cyklu "Stacja akceptacja" w radiu Józef. Program nt. problemu jąkania, z udziałem klubowiczów Jarka oraz Ewy został wyemitowany dnia 24 stycznia 2009 r.

Kliknij tutaj aby pobrać audycję.


O jąkaniu

  • Czym jest właściwie jąkanie?
  • Jakie są stosowane sposoby leczenia jąkania?
  • Co to jest klub samopomocy osób jąkających się?
Ogólnej odpowiedzi na te i inne pytania udziela krótko ten artykuł.


Relacja z klubowego spotkania wigilijnego w 2011 r.
Zamieszczono dnia: 07.02.2012

Spotkanie wigilijne warszawskiego klubu "J" odbyło się 14 grudnia 2011 r. Tym razem spotkała się rekordowa liczba 35 osób - było naprawdę tłoczno w naszej salce na I piętrze Poradni. Dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie. Wykorzystaliśmy moment zebrania się wielu naszych klubowiczów aby zorganizować walne zgromadzenie członków warszawskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się "Ostoja" oraz przeprowadzić wybory uzupełniające na stanowisko wiceprezesa oddziału, po rezygnacji z tej funkcji kolegi Jarka. O stanowisko ubiegały się dwie osoby - kolega Robet oraz koleżanka Daniela. Nowym wice został wybrany Robert stosunkiem głosów 11 do 2. Tak wysoka wygrana nie dziwi, ze względu na sporą aktywność Roberta i zaangażowanie w sprawy klubu. To dzięki Robertowi na przykład nasz klub rozpoczął swoją obecność na Facebooku - zawsze chętnie nam przypomina o wszystkich ważnych klubowych sprawach na naszej Facebook'owej stronie :-) W trakcie spotkania podziękowaliśmy również naszemu prezesowi - Jarkowi oraz jego narzeczonej Natalii za zorganizowanie ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Zjazdu Osób Jąkających się w Warszawie - otrzymli oni od klubowiczów skromne prezenty. Żaden jednak upominek nie byłby w stanie wynagrodzić im ogromu pracy, którą włożyli w organizację jednego z najlepszych zjazdów, jakie się odbyły w ostatnich latach. Jednak nie tylko ta dwójka pracowała nad zjazdem - szczególne podziękowania należą się również Agnieszce, Danieli, drugiemu Jarkowi i jeszcze kilku innym osobom.

Po części oficjalnej podzieliliśmy się między sobą opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, po czym zabraliśmy się za jedzenie wszystkich pyszności z naszego suto zastawionego stołu. Każdy przyniósł coś smacznego: od sałatek śledziowych, ziemniaczanych, warzywnych po makowce i pierniki produkcji naszego znakomitego cukiernika - kolegi Jarka - słowem do wyboru do koloru. W kącie sali tudzież kuchni obok również nasz kolega Rafał częstował chętnych wybornymi nalewkami własnej roboty :-)

W ostatnim czasie nasz warszawski klub rozwija się bardzo dynamicznie. Dołączyło do nas w 2011 r. wiele nowych osób, które potrzebują naszego wsparcia co sprowokowało rozmowy na temat planów aktywności klubu na rok 2012. Dyskutowaliśmy również na temat formuły naszych spotkań, tak aby klub mógł sprostać szybko rosnącej liczbie uczestników.

Po spotkaniu chętni udali się tradycyjnie do pubu Zachcianek i tam kontynuowaliśmy miłe biesiadowanie aż do późnego wieczora.

Na koniec wypadałoby życzyć wszystkiego dobrego w Nowych Roku, tylko niestety to już luty!! ;-)


Justyna Szatałowicz - klubowiczka


© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 33242   odsł. niepowt. - 26712   użytkownicy - 6877
UPDATE command denied to user 'jakanie'@'10.12.20.3' for table 'p_wi_pages'