Warszawa - Klub Osób Jąkających się

piątek, 8 listopad 2024 r, godzina 09:02

Cotygodniowe spotkania klubowe

Nasze spotkania odbywają się w Warszawie w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30 w sali - 1, od października do czerwca.

W ostatnim roku zajęcia były prowa­dzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!


Audycja o jąkaniu w radiu Józef

Serdecznie zapraszamy do wysłu­chania jednej z audycji o niepełno­sprawnych z cyklu "Stacja akceptacja" w radiu Józef. Program nt. problemu jąkania, z udziałem klubowiczów Jarka oraz Ewy został wyemitowany dnia 24 stycznia 2009 r.

Kliknij tutaj aby pobrać audycję.


O jąkaniu

  • Czym jest właściwie jąkanie?
  • Jakie są stosowane sposoby leczenia jąkania?
  • Co to jest klub samopomocy osób jąkających się?
Ogólnej odpowiedzi na te i inne pytania udziela krótko ten artykuł.


O nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Trochę mniej oficjalne informacje:

No dobrze, ale

  • Czym jest właściwie jąkanie?
  • Jakie są stosowane sposoby leczenia jąkania?
  • Co to jest klub samopomocy osób jąkających się?

Ogólnej odpowiedzi na te i inne pytania udziela krótko ten artykuł.

Co robimy na zajeciach?

Najlepiej jest tutaj zacytować wypowiedź jednego z klubowiczów:

"Na naszych spotkaniach przede wszystkim dyskutujemy miedzy sobą nt. naszych problemów i tego, jak każdy sobie z nimi radzi. Jest to bardzo pomocne, ponieważ możemy skorzystać z doświadczenia innych, zarówno jeśli chodzi o stosowanie jakiś technik, jak i nawet odpowiednie zachowanie w różnych sytuacjach. Nasze dyskusje również wpływają pozytywnie na otwarcie się na innych oraz, tak jak to było w moim przypadku, przyzwyczajają do wypowiedzi przed grupą, z czym miałem wielki problem.

Osobiście mogę powiedzieć, że spotkania w klubie bardzo mi pomogły, szczególnie w poprawie mojego funkcjonowania społecznego, jak również umożliwiły ćwiczenie "w bezpiecznych warunkach" techniki płynnej mowy, którą zacząłem ćwiczyć ok 4 lata temu. Terapia, w połączeniu z zajęciami w klubie przyniosła u mnie błyskawiczną i trwałą poprawę, dlatego bardzo polecam nasze zajęcia! ;-)

Oczywiście poza spotkaniami w celach terapeutycznych, spotykamy się również poza zajęciami, w charakterze zupełnie towarzyskim - w klubie można spotkać wiele wspaniałych ludzi, między nami nawiązują się trwałe przyjażnie, a czasem nawet i coś więcej! ;-)"

No ale nie wszystko jest tak pięknie...

Poważnym problemem w funkcjonowaniu naszego klubu jest niewiedza samych jąkających, że nasze spotkania się w ogóle odbywają.

Dlatego, bardzo Was prosimy, jeżeli są w Waszym otoczeniu osoby jąkające się, poinformujcie je o takich spotkaniach, a jeżeli sami się jąkacie, zapraszamy Was serdecznie!

Razem pokonamy jąkanie!

  • Nasze spotkania są również otwarte dla osób niejąkających, ale z różnych względów, zainteresowanych problematyką jąkania.
  • Aby stać się uczestnikiem naszych spotkań wystraczy po prostu przyjść - nie ma żadnych formalności związanych z zapisem.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!


© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 38989   odsł. niepowt. - 30277   użytkownicy - 8152