Warszawa - Klub Osób Jąkających się

piątek, 12 lipiec 2024 r, godzina 10:19
Interesujące linki

 • Poradnia Psychologiczno - Pedagogicza "TOP" w Warszawie:
  To właśnie dzięki jej uprzejmości nasze spotkania mogą się odbywać. Serdecznie zapraszamy na stronę poradni!

  www.poradnia-top.pl
 • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się "OSTOJA" oraz Lubelski Klub J:
  Obecnie najbardziej znane ogólnoposkie zrzeszenie osób jąkajacych się. Dzięki Ostoi odbywa się w Polsce wiele wydarzeń poswięconych osobom jąkajacym się. Na szczgólną uwagę zasługuje organizacja corocznych Turnusów Rehabilitacyjnych dla Osób Jąkajacych się (wraz z Fundacją Frogos), tradycyjnych ogólnopolskich zjazdów osób jąkajacych się, jak również wielu innych wydarzeń informujacych o problemach niepłynności mowy w społeczeństwie.
  Ostoja utrzymuje bardzo bliskie kontakty z klubami J w poszczególnych miastach, dzięki czemu widoczna jest również jej działalość na gruncie lokalnym. Obecnie kilka klubów J w Polsce (m.in Warszawa) jest formalnie oddziałami Ostoi.

  www.jakanielublin.pl
  www.ostoja.c0.pl (strona archiwalna)

  Zapraszamy rownież serdecznie na stronę forum Ostoi:

  www.ostoja24.fora.pl
 • Fundacja Frogos:
  Misją fundacji Frogos jest przede wszystkim wspieranie rozwoju gospodarczego, społecznego oraz kulturowego polskiego społeczeństwa. Jednym ze szczególnych celów jej działalności jest wspieranie osób niepełnosprawnych oraz ich integracja ze społeczeństwem. W przypadku osób jąkających się, Frogos realizuje swoją misję organizując, wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Osób Jąkających się "OSTOJA", coroczne Turnusy Rehabilitacyjne dla osób jąkających się, jak również uczestniczy w innych imprezach o tematyce jąkania, mających upowszechnić społeczną wiedzę na temat tego problemu.

  www.frogos.org.pl
 • Wortal logopeda.pl:
  Powstał z myślą o wszystkich tych, którzy szukają wiedzy i pomocy logopedycznej oraz dla wszystkich osób zawodowo i naukowo związanych z logopedią. Naszym celem jest prezentacja wiedzy w ujęciu kompleksowym i dotarcie do możliwie szerokiej grupy zainteresowanych logopedią. Ponieważ logopedia współpracuje z innymi naukami, na logopeda.pl prezentujemy artykuły napisane nie tylko przez logopedów, ale także przez psychologów, pedagogów i lekarzy. Wortal logopeda.pl jest serwisem wybitnie interaktywnym. Oferuje narzędzia on-line: forum, sklep internetowy, porady on-line, wyszukiwarkę logopedów i poradni logopedycznych.

  www.logopeda.pl
 • Polski Związek Logopedów:
  Zrzesza on wszystkich dyplomowanych logopedów w Polsce. Warto zapoznać się ze stroną, poniważ można odnaleźć na niej wiele informacji zarówno n.t. logopedów, jak i n.t. ogólnie pojętej tematyki jąkania.

  www.logopeda.org.pl
 • Zdrowie.wieszjak.pl:
  Wortal zaprasza zdrowych i chorych, pacjentów i osoby zainteresowane zdrowym stylem życia, do lektury setek porad o zdrowiu, chorobach i sposobach ich leczenia. Ich autorami są m. in. lekarze, farmaceuci, dietetycy, psycholodzy. Znajdziesz tu przydatne narzędzia, takie jak interpretację wyników badań, historie chorób naszych czytelników, instruktaż pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, kalendarze szczepień, konkursy, quizy, testy psychologiczne i wiele innych. Zapraszamy i życzymy dużo zdrowia!

  zdrowie.wieszjak.pl
 • Wrocławski Klub J:
  Jeden z niewielu klubów J w Polsce z własną stroną internetową... Na stronie znajduje się bardzo wiele informacji n.t. wrocławskiego klubu: lista członków, dokładna kronika spotkań oraz ciekawe wydarzenia związane z klubem - niestety nam tego w dalszym ciągu brakuje - pozostaje tylko brać przykład z Wrocławia - jednego z najprężniej działających klubów "J" w Polsce! ;-)

  klubj.wroclaw.pl
 • Centrum Ad-Verbum:
  Celem centrum jest udzielenie pomocy w zakresie terapii mowy i dysleksji oraz działalność profilaktyczna, diagnostyczna, terapeutyczna, doradcza i szkoleniowa w tym zakresie. Szczególnym elementem działalności Ad-Verbum jest organizowanie corocznych Turnusów Rehabilitacyjnych dla osób jąkających się i dzieci z dysleksją w Łebie.
  Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Logopedów Ad-Verbum uczestniczy w wielu innych przedsięwzięciach związanych z problemem jąkania.

  www.adverbum.net.pl
 • Zrzeszenie Ludzi Jąkających się "Demostenes":
  Serwis społecznościowy dla ludzi jąkających się. Centrum serwisu jest forum i czat, gdzie użytkownicy dyskutują na przeróżne tematy.
  Na stronie znajdują się dwa Poradniki: jeden dla osób jąkających się, drugi dla tych, którzy znają takie osoby. Zrzeszenie współpracuje z logopedami, na stronie znajduje się Baza logopedów a zainteresowani lekarze są zapraszani na czat moderowany z użytkownikami. Serwis jest tworzony wyłącznie przez osoby jąkające się i nie reprezentuje żadnego ośrodka terapeutycznego.

  www.demostenes2.eu
 • Indyjskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się (TISA):

  www.stammer.in
 • Europejska Liga Stowarzyszeń Osób Jąkających się (ELSA):
  Organizacja zrzeszająca Stowarzyszenia Osób Jąkających się z całej Europy. Jej celem jest wymiana doświadczeń, opinii na temat leczenia jąkania oraz organizacji stowarzyszeń osób jąkających się w rożnych krajach. ELSA promuje rownież ideę grup samopomocy, wspiera tworzenie nowych stowarzyszeń, organizuje warsztaty i konferencje.

  www.stuttering.ws
 • Światowe Stowarzyszenie Jąkających się (International Sttutering Association):
  Organizacja powstała w celu szerzenia świadomości o jąkaniu. Stowarzyszenie promuje tworzenie grup samopomocy, wymianę doświadczeń pomiedzy osobami jąkającymi się z całego świata, prowadzi akcje edukacyjne mające na celu informowanie opinii publicznej o problemach związanych z jąkaniem. ISA wydaje rownież cykliczny newsletter "ONE VOICE".

  www.stutterisa.org
 • Centrum Terapii Jąkania w Pile:
  Centrum terapii jąkania realizowanej wg zmodyfikowanej metody prof. Lilii Arutiunian. Oryginalna metoda Arutiunian, ze względu na swoją radykalność oraz inwazyjność (szczególnie w wielu komercyjnych jej wykonaniach przez tzw. „kliniki leczenia jąkania”) posiada wielu przeciwników, również wśród osób, które ją przeszły. Wiele oczywistych wad agresywnej terapii metodą Arutiunian nie oznacza jednak, że metoda ta nie jest skuteczna. Dzięki zastosowaniu jedynie pewnych jej elementów, przy ograniczeniu tych budzących kontrowersje, centrum w Pile uzyskuje bardzo dobre i długotrwałe rezultaty terapii, przy jednoczesnym mniejszym obciążeniu psychicznym pacjenta.

  www.jakanie.com.pl

Róża Sobocińska
 • Strona pani mgr Róży Sobocińskiej:
  Pani Róża jest jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów leczenia jąkania w Polsce - zajmuje się tym problemem już od ponad 20 lat. Na początku swej działalności pracowała we wręcz "legendarnym" toruńskim Oddziale Foniatrycznym, gdzie zdobyła swoje wyjątkowe kwalifikacje.
  Obecnie prowadzi w Toruniu terapię grupową jąkających się, wykorzystując elementy metod Lilii Arutiunian oraz Charls'a Van Ripera. Ponadto pani Róża opiekuje się Toruńskim klubem J oraz uczestniczy od wielu lat w turnusach oraz zjazdach osób jąkających się. Od pewnego czasu pani Róża organizuje również swoje autorskie turnusy terapeutyczne w Toruniu, które z pewnością są godne polecenia.

  www.jakajacy.pl

Mieczysław Chęciek
 • Strona n.t. terapii jąkania autorstwa pana Mieczysława Chęćka:
  Terapia tą metodą jest jedną z nowocześniejszych terapii jąkania dostępnych w Polsce. Dzięki doświadczeniu pana Chęćka w zakresie neurologii oraz psychologii, leczenie bazuje w pierwszej kolejności na uspokojeniu oraz umocnieniu psychicznym pacjenta, tak aby terapia przyniosła dobre i trwałe rezultaty. Niestety o tym ważnym aspekcie zapomina obecnie wielu logopedów.

  www.jakanie-terapia.pl


© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 33355   odsł. niepowt. - 26802   użytkownicy - 6900
UPDATE command denied to user 'jakanie'@'10.12.20.4' for table 'p_wi_pages'