Spotkania w roku 2016/2017

Tegoroczne zajęcia rozpoczynamy dnia 20 września. Spotkania będą się odbywały o godzinie 18:30, w sali 105 na pierwszym piętrze w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" przy ulicy Raszyńskiej 8/10. W tym roku planujemy spotkania aranżowane w dużej mierze przez nas samych, ale również prowadzone przez specjalistów - głównie przez znanego nam wszystkim dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Warszawa - Klub Osób Jąkających się

sobota, 26 maj 2018 r, godzina 17:10
Krótko o nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły
W poszukiwaniu leku na jąkanie

Jąkanie - dotąd postrzegane jako zaburzenie nerwowe lub emocjonalne - zaczyna być obecnie klasyfikowane jako schorzenie neurologiczne, przynajmniej częściowo uwarunkowane genetycznie.

Gerald Maguire już jako dziecko nauczył się radzić sobie ze swoim problemem. Strasznie się jąkał, wpadł więc na pomysł zastosowania kilku prostych sztuczek. I tak, kiedy miał odpowiadać w klasie, naśladował głos Kaczora Donalda, ponieważ nie jąkał się, jeśli udawał kogoś innego. Było mu też łatwiej, gdy używał synonimów słów, na których się zacinał. Nie udało mu się jednak znaleźć skutecznego triku na prowadzenie rozmów telefonicznych. Trudno było bowiem znaleźć „zamiennik” słowa, które za każdym razem powodowało jąkanie - jego własnego imienia.

Dziś Maguire jest psychiatrą na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine i chce znaleźć skuteczny sposób na chorobę, która - jak się szacuje - dotyka 3 miliony Amerykanów. Poszukuje leku przeciw jąkaniu,...

więcej ...

Najczęściej odwiedzane w ostatnim miesiącu
Najnowsze artykuły
© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.
Kontakt telefoniczny: dr Krzysztof Szamburski, tel.: 22 822 06 11 lub 22 822 36 01 w. 101, tel. kom.: 664 498 341

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 28369   odsł. niepowt. - 23363   użytkownicy - 7440