Nasze spotkania w okresie wakacyjnym

Dnia 28 czerwca odbyły się nasze ostatnie oficjalne w tym roku szkolnym klubowe zajęcia. Jednak ze względu na dostępnośc sali jeszcze przez dwa tygodnie, zapraszamy na letnie zajęcia również do poradni TOP w dniach 5 oraz 12 lipca. Ze względu na wakacyjne godziny pracy poradni, nasze następne spotkania będą się odbywały w salce na górze w kawiarni Szczyt Wszystkiego przy ul. Tarczyńskiej 5/9. Nasza serdeczna koleżanka Ola Jastrzębowska zobowiązała się poprowadzić nam kilka spotkań. Najbliższe zajęcia z Olą planujemy na 12 lipca. Na spotkaniach jak najbardziej będziemy ćwiczyć, jednak na pewno w luźniejszej, letniej atmosferze. Po zajęciach płynnie będziemy przechodzić do spotkań integracyjnych "przy piwie".

Serdecznie zapraszamy!

Warszawa - Klub Osób Jąkających się

wtorek, 25 lipiec 2017 r, godzina 00:25
Krótko o nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły
Samopomoc w terapii jąkania

Jąkanie jest zaburzeniem, o którym napisano najwięcej książek i artykułów naukowych. Niestety, ciągle jeszcze niewiele jest faktów, których możemy być pewni w związku z jąkaniem, co stwarza zarówno dla terapeutów jak i osób jąkających się ekstremalnie trudną sytuacje. W poszukiwaniu skutecznych metod terapii jąkania należy zatem wyjść od tych faktów, które zgodnie z obecnym stanem wiedzy wydają się być wiarygodne.

Jednym z takich faktów jest, że dla znacznego procentu ludzi jąkających się w dzieciństwie jąkanie pozostanie prawdopodobnie problemem całego życia, a więc będą oni nieuleczalnie jąkającymi się ludźmi i będą musieli żyć z jąkaniem.

Drugim faktem, również wiarygodnym jest, że jąkanie to zaburzenie złożone, składające się z fizjologicznie uwarunkowanej niepłynności mówienia oraz psychologicznie uwarunkowanej reakcji na te niepłynności. Tworzy ono zatem obraz góry lodowej o niewielkim, dobrze widocznym wierzchołku niepłynności...

więcej ...

Najczęściej odwiedzane w ostatnim miesiącu
Najnowsze artykuły
© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.
Kontakt telefoniczny: dr Krzysztof Szamburski, tel.: 22 822 06 11 lub 22 822 36 01 w. 101, tel. kom.: 664 498 341

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 33935   odsł. niepowt. - 20466   użytkownicy - 5936