Warszawa - Klub Osób Jąkających się

środa, 17 lipiec 2024 r, godzina 22:00
Krótko o nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły
Jąkanie w historii i kulturze - zarys problematyki

1. Wstęp

Zjawisko jąkania występuje w każdej grupie społecznej i znane jest od tysiącleci. Niektórzy uważają nawet, że związane jest ono z rozwojem mowy i jego początków należy szukać w czasach, gdy ludzie zaczęli wypowiadać pierwsze słowa. Wielu specjalistów próbowało określić przyczyny, dla których pojawia się ta nieprawidłowość i wielu starało się wskazać metody jej wyleczenia. Artykuł: S. Brosch, W. Pirsig, Stuttering in history and culture, 2001, 59, 2, s. 81-87 stanowiący podstawę tego opracowania, ukazuje w zarysie aspekt historyczny i kulturowy jąkania.

Jąkanie rozwija się zazwyczaj przed szóstym rokiem życia. Jest ono zaburzeniem komunikacji, które utrudnia porozumienie obydwu stronom dialogu: i mówiącemu, i słuchaczowi. Ta nieprawidłowość ma jednak dużą spontaniczność przemijania. Dane liczbowe wskazują, że u 60-70% jąkających się przypadłość ta zanika jeszcze przed okresem dorastaniem, a u 80% w wieku dojrzałym....

więcej ...

Najczęściej odwiedzane w ostatnim miesiącu
Najnowsze artykuły
© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 33016   odsł. niepowt. - 26493   użytkownicy - 6849
UPDATE command denied to user 'jakanie'@'10.12.20.6' for table 'p_wi_pages'