Nasze spotkania w okresie wakacyjnym

Dnia 29 czerwca odbyły się nasze ostatnie w tym roku szkolnym klubowe zajęcia w poradni TOP. Ze względu na wakacyjne godziny pracy poradni, musimy zmienić lokalizację naszych spotkań. W ostatnich latach tradycją stały się nasze letnie spotkania w piwiarni Warki przy ulicy Wilczej 35/41. Najbliższe spotkanie w letniej konwencji odbędzie się dnia 6 lipca, o godzinie 18:30 właśnie w "Warce" - serdecznie zapraszamy!

Kolejne letnie spotkania, dzięki uprzejmości naszej serdecznej koleżanki Oli Jastrzębowskiej, która zobowiązała się je prowadzić, będą się odbywały w budynku C Akademii Pedagogiki Specjalnej, w sali nr 3090 - bardzo dziękujemy! :-) Na spotkaniach jak najbardziej będziemy ćwiczyć, jednak na pewno w luźniejszej, letniej atmosferze. Po zajęciach, kontynuując środowe spotkania integracyjne przy przysłowiowym "piwie", będziemy się spotykać w okolicach godz. 20 w pubie Pivovar przy ul. Rokosowskiej 8.

Serdecznie zapraszamy!

Warszawa - Klub Osób Jąkających się

niedziela, 23 październik 2016 r, godzina 18:04
Krótko o nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:45, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły
Prawidłowa niepłynność mowy a jąkanie

Mowa jest bardzo skomplikowanym procesem. Wymaga dokładnej znajomości tego, co chce się powiedzieć, wyszukania właściwych słów, znajomości odpowiednich dźwięków i ułożenia ich w poprawnej kolejności, zachowania formy gramatycznej, intonacji i kontroli nad oddechem. Skoordynowanie wszystkich elementów daje dopiero płynną i swobodną mowę.

Dzieci uczą się mówić spontanicznie, wówczas gdy inne czynności jak jedzenie, chodzenie są już opanowane. Przyswajanie mowy przebiega w różnym tempie.

Pomiędzy 2 a 5 rokiem życia niektóre dzieci wykazują zamiast płynnej mowy zawahania i przerwy. Przechodzą przez okres niepłynności, uczą się koordynowania poszczególnych elementów. Demonstrują potknięcia, przerywają tok mówienia, aby rozpocząć od nowa. Jest to niepłynność prawidłowa.

Różnica między prawidłową niepłynnością a jąkaniem jest niewielka. Może to ocenić logopeda, który analizuje takie objawy jak:

  1. ...

    więcej ...

Najczęściej odwiedzane w ostatnim miesiącu
Najnowsze artykuły
© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.
Kontakt telefoniczny: dr Krzysztof Szamburski, tel.: 22 822 06 11 lub 22 822 36 01 w. 101, tel. kom.: 664 498 341

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 45185   odsł. niepowt. - 28482   użytkownicy - 8277