Warszawa - Klub Osób Jąkających się

poniedziałek, 27 marzec 2023 r, godzina 19:07
Krótko o nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły
Jąkanie - ogólny zarys problematyki

1. Wstęp

Jąkanie jest zaburzeniem mowy. Według znawców odnosi się ono do wielu zachowań. Może obejmować jednostkowe, zaledwie dostrzegalne przypadki niepłynności w wypowiadanych słowach; może dotyczyć osób, u których jąkanie jest bardziej zauważalne; w końcu może dotyczyć ludzi z bardzo ciężkimi objawami, dla których komunikacja werbalna jest w znacznym stopniu utrudniona. Wpływ jąkania na osobiste funkcjonowanie i stan emocjonalny może być więc bardzo dotkliwy. Zdarza się, że osoby z zaburzoną płynnością mowy są lekceważone przez słuchaczy. W związku z tym może pojawić się u nich strach przed wypowiadaniem niektórych wyrazów, zawstydzenie, jak również - w konsekwencji - pewnego rodzaju izolacja od społeczeństwa. Nasilenie jąkania jest zależne od sytuacji i od stopnia towarzyszącego stresu. Jednak dokładna etiologia niepłynności mowy jest nieznana. Do jej występowania mogą przyczyniać się względy zarówno genetyczne, jak i neuropsychologiczne....

więcej ...

Najczęściej odwiedzane w ostatnim miesiącu
Najnowsze artykuły
© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.
Kontakt telefoniczny: dr Krzysztof Szamburski, tel.: 22 822 06 11 lub 22 822 36 01 w. 101, tel. kom.: 664 498 341

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 34343   odsł. niepowt. - 18671   użytkownicy - 4379