Warszawa - Klub Osób Jąkających się

niedziela, 14 lipiec 2024 r, godzina 08:36

Cotygodniowe spotkania klubowe

Nasze spotkania odbywają się w Warszawie w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30 w sali - 1, od października do czerwca.

W ostatnim roku zajęcia były prowa­dzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!


Audycja o jąkaniu w radiu Józef

Serdecznie zapraszamy do wysłu­chania jednej z audycji o niepełno­sprawnych z cyklu "Stacja akceptacja" w radiu Józef. Program nt. problemu jąkania, z udziałem klubowiczów Jarka oraz Ewy został wyemitowany dnia 24 stycznia 2009 r.

Kliknij tutaj aby pobrać audycję.


O jąkaniu

  • Czym jest właściwie jąkanie?
  • Jakie są stosowane sposoby leczenia jąkania?
  • Co to jest klub samopomocy osób jąkających się?
Ogólnej odpowiedzi na te i inne pytania udziela krótko ten artykuł.


Ogólnopolski Zjazd Osób Jąkajacych się w Warszawie 2011 - zaproszenie
Zamieszczono dnia: 30.08.2011

W dniach 21-23 października 2011 r. (piątek-niedziela) w Warszawie odbędzie się tradycyjny, coroczny Ogólnopolski Zjazd Osób Jąkających Się i Ich Przyjaciół. Temat przewodni tegorocznego spotkania to "Przełammy stereotypy - szanse i zagrożenia dla osób jąkających się na rynku pracy". Zjazd jest doskonałą okazją do spotkania się zarówno samych osób jąkających jak i specjalistów zajmujących się terapią jąkania. Spotkania integracyjne na zjeździe zawsze stanowią niesamowite przeżycie, które pamięta się nawet po wielu latach! Poza aspektem towarzyskim, bardzo ważny jest również wymiar terapeutyczny zjazdu - jest on znakomitą okazją do zapoznania się z nowościami w zakresie terapii i do konsultacji z najznakomitszymi specjalistami w Polsce. Zjazd to również możliwość ćwiczeń logopedycznych i pracy psychologicznej, która jak wiemy, jest podstawą każdej skutecznej terapii. Dlatego organizowane są wykłady i warsztaty, prowadzone przez specjalistów (logopedów, psychologów, specjalistów innych dziedzin, ale również przez same osoby jąkające się). Na zjeździe w Warszawie na pewno znajdzie się również wiele czasu na integrację, luźne rozmowy i zwiedzanie Warszawy.

Zjazd odbędzie się w "Hiltonie" - tak pieszczotliwie nazywają "Dom Asystenta" studenci Wojskowej Akademii Technicznej. Wraz z pokaźnym zespołem restauracyjnym hotel nosi nazwę "Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne WAT", które to właśnie będzie nas gościć ;-)

Dojazd do Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego WAT:

ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego 9
00-908 Warszawa

autobusem: 122, 154, 410, 712, N45, N95 (przystanek KOCJANA)
tramwajem: 20 (przystanek KOCJANA)

Warunki kwaterunku w hotelu, pomimo dość PRLowej architektury budynku są znakomite, ponieważ pokoje niedawno przeszły generalny remont. Uczestnicy zjazdu będą mieli do dyspozycji pokoje 4, 3 oraz 2-osobowe, rozlokowane na trzech sąsiadujących piętrach hotelu. Centrum szkoleniowe udostępni nam trzy sale wykładowe i konferencyjne, w których będą odbywały się nasze zajęcia oraz również nowo wyremontowaną salę bankietową, w której odbędzie się tradycyjny bal balbuta. Podczas zabawy poza tradycyjną wyżerką oraz zabawą do późnych godzin nocnych, przewidujemy również pokaz niezwykłych umiejętności artystycznych niektórych członków naszego klubu. Myślę również że każdy, gdy tylko będzie chciał, będzie mógł się pochwalić też i swoimi talentami.

Zjazd rozpocznie się tradycyjnie, piątkowymi "nocnymi J-tów rozmowami". W sobotę po zwiedzaniu Centrum Nauki Kopernik, przewidujemy wykłady oraz warsztaty z naszymi specjalistami. Po części konferencyjnej, w godzinach wieczornych planujemy bankiet i zabawę. W niedzielę, gdy tylko wstaniemy po naszej nocnej integracji, planujemy powtórkę sobotnich warsztatów, wystąpienia przedstawicieli klubów J oraz zaprzyjaźnionych instytucji, a na zakończenie, tradycyjny mikrofon dla wszystkich.

Pod koniec niestety najsmutniejsza część :-( Koszty zjazdu kształtują się następująco:

  • 300 zł dla osób spoza Ostoi (all inclusive),
  • 280 zł dla członków Ostoi (all inclusive), przypominamy o konieczności opłacenia rocznej składki członkowskiej w wysokości 20 zł!
  • 185 zł za udział w zjeździe bez noclegu (zapewnione: obiad, kolacja, udział w warsztatach, konferencjach, bankiecie, spotkaniach integracyjnych, wstęp do Centrum Nauki Kopernik)
  • 100 zł opłaty konferencyjnej (zapewniony obiad, udział w wykładach, warsztatach i spotkaniach integracyjnych, poza bankietem, wstęp do Centrum Nauki Kopernik)

Aby zapisać się na zjazd, należy do dnia 3 października 2011 r. (poniedziałek) przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową do Pawła Pieleckiego:

  • e-mailem na adres pablenko@poczta.onet.pl
  • lub pocztą na adres: Paweł Pielecki, ul. Nadbystrzycka 99 m. 11, 20-501 Lublin

Wpłat prosimy dokonywać do dnia 7 października 2011 na konto:

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się OSTOJA,
ul. Próżna 26, 20-426 Lublin,
Bank Pocztowy S.A. Oddział w Lublinie,
nr 81 1320 1104 3122 4639 2000 0001.

Ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo przy zapisie mają osoby, które zadeklarowały uczestnictwo w ankiecie informacyjnej n.t. zjazdu. W przypadku innych osób decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych dokonaniem wpłaty.

Uwaga: W przypadku chęci skorzystania z innych warunków uczestnictwa w zjeździe niż wymienione bądź w przypadku zamówienia miejsca dla par w pokoju 2 osobowym, bardzo prosimy o indywidualny kontakt e-mailowy z Pawłem Pieleckim.

Wszelkich informacji n.t. zjazdu może udzielić Jarosław Mrozowski.


Uzupełnienie:
Termin zapisów przedłużyliśmy do dnia 16 października (niedziela). Po tym terminie zapis na pełną opcję uczestnictwa (all inclusive) będzie możliwy tylko w wyjątkowych przypadkach. Jeśli chodzi o pozostałe opcje (bez noclegu), to zapisy będą wciąż możliwe!

Serdecznie zapraszamy!
Przygotowując Zjazd chcielibyśmy, by odpowiadał on potrzebom osób jąkających się, dlatego prosimy o wypełnienie poniższej anonimowej ankiety oraz przesłanie jej na nasz adres kontakt@jakanie.waw.pl. Wasze sugestie i opinie zostaną wykorzystane przy ustalaniu programu Zjazdu oraz tematów zajęć. Zapraszamy Was wszystkich serdecznie w październiku do Warszawy - do zobaczenia na zjeździe! ;-)

Ankieta informacyjna dotycząca zjazdu
Szczegółowy program zjazdu
Karta zgłoszeniowa na zjazd

Warszawski Klub J - Oddział Ogólnopolskiego
Stowarzyszenia Osób Jąkających Się „OSTOJA”


© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 33242   odsł. niepowt. - 26712   użytkownicy - 6877
UPDATE command denied to user 'jakanie'@'10.12.20.3' for table 'p_wi_pages'