Warszawa - Klub Osób Jąkających się

wtorek, 29 listopad 2022 r, godzina 15:46
Krótko o nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły
Światowy Dzień Osób Jąkających się oraz Ogólnopolski Zjazd Osób Jąkajacych się 2010 w Toruniu

Czemu służy i w jakim celu został ustanowiony taki dzień? Przecież osoby jąkające się powinny skontaktować się z logopedą, nauczyć się poprawnego mówienia i problem zostanie rozwiązany. Dlaczego tego nie robią? Odpowiedź na drugie pytanie nie jest już taka oczywista. Kilka lat temu obliczano, że problem z niepłynnością mowy ma około 1% społeczeństwa, dzisiaj, gdy mowa staje się coraz częściej narzędziem pracy, badania dowodzą, że do tej krępującej dolegliwości przyznaje się prawie 6% populacji. Staje się to sygnałem do szukania i opracowywania coraz to nowych sposobów zapobiegania i leczenia niepłynności mowy. W sposób naturalny zaczyna rozwijać się też rynek usług logopedycznych, a to zachęca osoby jąkające się do podejmowania terapii. Rezultatów takich terapii nie można niestety przedstawić, jako krzywej stale rosnącej, nawet przy spełnieniu wszystkich założeń programu terapeutycznego. We wzorze na skuteczność została wpisana pewna zmienna, która powoduje co pewien czas...

więcej ...

Najczęściej odwiedzane w ostatnim miesiącu
Najnowsze artykuły
© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.
Kontakt telefoniczny: dr Krzysztof Szamburski, tel.: 22 822 06 11 lub 22 822 36 01 w. 101, tel. kom.: 664 498 341

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 33925   odsł. niepowt. - 20425   użytkownicy - 4560