Warszawa - Klub Osób Jąkających się

piątek, 1 grudzień 2023 r, godzina 17:45
Krótko o nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły
Nadzieja dla młodych osób jąkających się - wyniki raportu Brytyjskiego Stowarzyszenia Jąkających się (BSA)

Prawie pół miliona osób w Wielkiej Brytanii jąka się; dla wielu jest to nieszczęście, które bezpośrednio wpływa na ich życiowe wybory, pracę i funkcjonowanie w społeczeństwie. Badania ostatniej dekady pokazały, że u dorosłych, u których jąkanie zostało zdiagnozowane i leczone w dzieciństwie, problem ten nie występuje w takim nasileniu: oni są w pewien sposób „uleczeni".

Projekt Brytyjskiego Stowarzyszenia Jąkających się (British Stammering Association), realizowany pod kierunkiem logopedy Elaine Christie, wykazał, że połączenie działań informacyjnych z umożliwieniem dostępu do terapeutów mowy może znacząco zwiększyć liczbę dzieci poddanych terapii we wczesnym okresie rozwoju, zanim jąkanie utrwali się.

Wczesna interwencja okazała się na tyle skuteczna, że BSA postawiło sobie za cel, by wszystkie małe dzieci miały zapewniony kontakt z logopedą, zanim pojawi się ewentualna niepłynność. Efekty działań stowarzyszenia były zdumiewające:...

więcej ...

Najczęściej odwiedzane w ostatnim miesiącu
Najnowsze artykuły
© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.
Kontakt telefoniczny: dr Krzysztof Szamburski, tel.: 22 822 06 11 lub 22 822 36 01 w. 101, tel. kom.: 664 498 341

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 26464   odsł. niepowt. - 18813   użytkownicy - 5453