Warszawa - Klub Osób Jąkających się

niedziela, 14 lipiec 2024 r, godzina 22:28
Krótko o nas

Warszawski Klub Osób Jąkających się powstał już ponad 20 lat temu, jako grupa samopomocy dla osób jąkających, wspomagająca terapię indywidualną pacjentów.

Zajęcia klubowe były prowadzone już przez wielu terapeutów oraz w kilku różnych lokalizacjach, jednak zawsze cieszyły się one bardzo dużą popularnością.

Obecnie nasze spotkania odbywają się w poradni "TOP" w środy ok. godziny 18:30, od października do czerwca. W ostatnim roku zajecia były prowadzone przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dra Krzysztofa Szamburskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Artykuły
Ostatnie przemyślenia o jąkaniu - testament Charlesa van Ripera

Po tym, gdy niedawno przeżyłem zawał serca i poradzono mi, abym uporządkował swoje sprawy, poczułem potrzebę podsumowania tego, czego w ciągu 85 lat dowiedziałem się o jąkaniu. Kiedy miałem 16 lat, złożyłem przysięgę młodej brzózce, że znajdę przyczynę i metodę leczenia jąkania. Dziesięciolecie po dziesięcioleciu wracałem do tej brzozy i musiałem przyznawać, że ani jednego, ani drugiego nie znalazłem. Poznałem tysiące jąkających się i studiowałem to zaburzenie u nich i u siebie. Prowadziłem prace badawcze i wiele napisałem o jąkaniu. Przeczytałem prawie całą literaturę światową na ten temat. Wypróbowałem większość z rozmaitych metod terapii, wielu pomogłem rozwiązać ich języki, ale i przy wielu zawiodłem. Jakie są moje ostateczne wnioski o jąkaniu?

Sądzę, że:

  • jąkanie jest zasadniczo zaburzeniem neuromięśniowym, którego podstawowym elementem są minimalne opóźnienia i przerwania koordynacji czasowej skomplikowanych ruchów,...

    więcej ...

Najczęściej odwiedzane w ostatnim miesiącu
Najnowsze artykuły
© 2008 - 2012, Warszawski Klub "J", kontakt: kontakt@jakanie.waw.pl

Wszystkich chętnych na nasze spotkania zapraszamy w każdą środę, na godzinę 18:30.
Spotkania odbywają się w sali nr 105 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "TOP" , ul. Raszyńska 8/10, 02-026 Warszawa.

Statystyki strony z ostatniego roku:    odsłony - 33218   odsł. niepowt. - 26688   użytkownicy - 6869
UPDATE command denied to user 'jakanie'@'10.12.20.42' for table 'p_wi_pages'